Akcja SOS DLA KSIĄŻKI TRWA W NAJLEPSZE!

10 czerwca byliśmy z programem ZACZYTANI oraz Pogotowiem Czytelniczym na Festynie Szkolnym Zespołu Szkół na Ignuta 28.
Pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorów. Mimo ulewnego deszczu z rana impreza się odbyła – zapełniliśmy korytarze i sale szkolne.
Festyn rozpoczął się o godzinie 10.00 i trwał do 14.00. Frekwencja dopisywała, na stanowisku uczniowie szkoły w najlepsze zaprzyjaźniali się z książką w warsztatach tworzenia zakładek, okładek książek oraz zdecydowanie książkowych kolorowankach.

Gwoździem programu i bardzo dużą atrakcją okazało się POGOTOWIE CZYTELNICZE. Było to zarówno specjalne miejsce, gdzie w relaksującej atmosferze na leżakach można było poczytać inspirujące tytuły z księgarni BETA. Poza tym na stanowisku dziecięcym był „lekarz” diagnozujący stan zaczytania wśród dzieci i wypisujący recepty na czytanie. Było przy tym śmiechu co niemiara oraz odkrywania dlaczego lubimy lub nie lubimy czytać. Ale najwięcej emocji wzbudził rower POGOTOWIA CZYTELNICZEGO, którym uczestnicy mieli za zadanie przybyć na miejsce zdarzenia i reanimować książkę, za wykonanie zadania otrzymywali książkę w prezencie. Uczniowie do końca nie chcieli przestać reanimacji książek, czasami w całkiem dużych grupach.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZESPOŁOWI SZKOLNEMU przy ulicy Ignuta 28 za zaproszenie na Festyn Szkolny!